Vi havde et rigtig fint ophold på hotellet. Værelset var hyggeligt og havde en god størrelse, og vi blev endda opgraderet inden ankomst. Personalet var utrolig søde og hjælpsomme, og morgenmaden havde et fint udvalg. Den friskpressede juice var især lækker. Vi satte også stor pris på muligheden for at bestille mad på hotellet, når vi kom sent hjem.
Hotellets placering er et stort plus. Det ligger i et dejligt stille kvarter, hvor man ikke føler sig omgivet af turister, men stadig tæt på centrum. Metrostationen lige ved hotellet gør det desuden meget nemt at komme rundt.
Der er dog nogle ting, som hotellet med fordel kunne forbedre. Bruseren havde næsten intet tryk, og vandet blev ikke varmt, hvilket gjorde det svært at tage et ordentligt bad og vaske hår. Føntørreren havde også nærmest ingen styrke. Det lyder måske som småting, men det er netop den slags praktiske ting, der kan have stor betydning for starten på dagen. Heldigvis er det også ting, der burde være relativt nemme at forbedre.